XXXIII Międzynarodowy Bieg Niepodległości im. A. Freyera (2011)

XXXIII Międzynarodowy Bieg Niepodległości im. A. Freyera (2011)

W niedzielę 2.10.2011 r. kilkunastoosobowa grupa Sandomierzan uczestniczyła w biegu ulicznym na trasie Baranów Sandomierski - Tarnobrzeg. Przy pięknej pogodzie trasę o długości 15 km udało się również pokonać kilku zawodnikom związanym z Collegium Gostomianum.

W kategorii do lat 19-tu zwyciężył uczeń klasy III B Bartosz Borowski z czasem 1:01:23. Na III miejscu w tej samej kategorii uplasował się Marcin Paszkiewicz z II A z czasem 1:03:57. Poza podium znaleźli się Bartosz Łuczak z III C dla którego była to pierwsza próba pokonania tak długiego dystansu oraz Maciej Borowski (1:05:47).

Wśród uczestników byli również absolwenci CG: pracownik sandomierskiego MOSiR-u Tomasz Biernacki (1:03:27) oraz Piotr Mirkowski nauczyciel wf w Gimnazjum nr 1 (1:23:17). Na mecie zameldowało się 128 osób.Wszyscy zostali nagrodzeni pięknymi pamiątkowymi medalami.

W czasie trwania biegu głównego odbywały się również biegi młodzieżowe, a w nich bezkonkurencyjny na dystansie 1000 m okazał się nasz nowy rekordzista szkoły w Beep Teście Jakub Sierżęga z I A.

Moda na bieganie wreszcie powoli dociera do Sandomierza i coraz więcej osób przekonuje się do tej formy spędzania wolnego czasu i dbania o zdrowie. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do nas nowe osoby, które będą się chciały zmierzyć z dłuższym dystansem niż ten z naszego Gostom Biegu.