Święto Niepodległości w CG (2011)

Święto Niepodległości w CG (2011)

10 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego. Przygotowania do tej uroczystości zainicjowała klasa 2E pod kierownictwem profesora Waldemara Białousza.

Nasza szkoła od dawna podtrzymuje tradycje narodowe i patriotyczne. Uczniowie Collegium Gostomianum chętnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach, tak było i teraz. Akcja rozpoczęła się już o godzinie 6:40. Uczennice klasy 2E rozdawały symboliczne biało-czerwone wstążeczki.

O godzinie 10:35 w sali gimnastycznej odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem uczniów i nauczycieli. Ponadto przygotowano prezentację multimedialną pod tytułem "Polskie tradycje patriotyczne" oraz okolicznościowe wystawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Przygotowały: Aleksandra Strzelińska i Patrycja Szal