Sukcesy naszych olimpijczyków

Sukcesy naszych olimpijczyków

I. Olimpiada Historyczna

W dniach 7 i 12 stycznia br. odbyły się eliminacje okręgowe olimpiady na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (część pisemna i ustna). Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas IIe i IIIe (Agata Bidas, Magdalena Góra, Małgorzata Kępa, Paulina Ramus, Angelika Ciżyńska, Joanna Łukaszek, Patrycja Patriak, Paulina Włoch, Dawid Niemczycki) na ogólną liczbę 82 uczestników z województwa świętokrzyskiego i częściowo mazowieckiego. Po eliminacjach pisemnych do ścisłego finału ustnego przeszło 29 uczniów, w tym nasza trójka: Agata Bidas (IIIe), Małgorzata Kępa (IIIe), Patrycja Patriak (IIe). Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej wytypował trójkę laureatów, w tym z I miejsca Agatę Bidas. Pozostałe uczennice uzyskały tytuł finalisty szczeble okręgowego.

Opiekun uczennic: Waldemar Białousz.

II. Olimpiada z Wiedzy o Społeczeństwie

14 stycznia br. odbyły się eliminacje okręgowe olimpiady w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach (część pisemna i ustna). Naszą szkołę reprezentowało trzy uczennice: Agata Bidas (IIIe), Katarzyna Trojanowska (IIIe), Katarzyna Brzozowska (IIe). Po części pisemnej (test) do finału ustnego przeszło 7 uczestników, w tym dwie nasze uczennice: A. Bidas, K. Trojanowska.

Komitet Okręgowy Olimpiady wytypował do eliminacji centralnych 4 uczniów, w tym z I miejsca Agatę Bidas.
K. Trojanowska zajęła 7 miejsce.

Agata otrzymała szereg nagród rzeczowych oraz nagrodę główną – wycieczkę do Parlamentu Europejskiego ufundowaną przez europosłankę Różę Thun.

Opiekun uczennic: Waldemar Białousz.

Gratulujemy!