Finał ogólnopolski konkursu "Polska w NATO" (03.2012)

Finał ogólnopolski konkursu "Polska w NATO" (03.2012)

Dnia 31 marca 2012 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Polska w NATO - Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat”.
Konkurs realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Akademią Obrony Narodowej, Stałym Przedstawicielstwem RP przy NATO oraz Pionem Dyplomacji Publicznej Kwatery Głównej NATO.

W dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu wzięło udział ponad 60 000 uczniów. Dzięki konkursowi, wśród polskiej młodzieży promowana jest edukacja dla bezpieczeństwa i pokoju na świecie, wiedza o NATO i o miejscu Polski w światowych strukturach bezpieczeństwa.

Dnia 31 marca 2012 r. odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska w NATO – Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat”. Do Głównej Komisji Konkursowej zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Akademii Obrony Narodowej. Do części pisemnej Ogólnopolskiego Konkursu przystąpiło 32 finalistów wyłonionych podczas etapu wojewódzkiego, z których 16 zakwalifikowało się do części ustnej.

Do  finałowej 16 zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Maciej Łabudziński (kl. 1A) który po zakończeniu części ustnej zajął 9 miejsce.

Wszyscy uczestnicy finału IX edycji konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez MON, MSZ, MEN, AON