Konkurs Językowy im. Gostomskich (09.2012) – nagrody

Konkurs Językowy im. Gostomskich (09.2012) – nagrody

W dniu dzisiejszym (30 września 2012 r.) odwiedzili nas dobrzy przyjaciele, rodzeństwo Bärbel i Dieter von Gostomski, potomkowie fundatora Kolegium Jezuickiego Collegium Gostomianum, Hieronima Gostomskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją przyjeżdżają oni do Sandomierza każdego roku, aby uczestniczyć w obchodach Święta Szkoły, Hieronimkach, ale przede wszystkim po to, aby osobiście wręczyć nagrody (ufundowane przez nich samych) w Konkursie Językowym im. Gostomskich.

14 wyróżnionych uczennic i uczniów: Agata Żardecka, Agnieszka Zaleska, Karolina Sieradzka, Paweł Wamej, Mikołaj Zioło, Maciej Sudoł, Agnieszka Bijak, Maciej Łabudziński, Artur Wyrazik, Bartłomiej Rowiński, Klaudia Gielerak, Anna Żuber, Angelika Ciżyńska i Karolina Ziomek odebrało dzisiaj okolicznościowe puchary, dyplomy i kupony pieniężne. Ponadto goście nasi uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego, podczas których uczniowie mogli wypytać ich o nowinki z Berlina i Hamburga.

Wkrótce przedstawiony zostanie temat kolejnej pisemnej pracy konkursowej, do napisania której zapraszamy uczniów wszystkich klas.

Z. Drobek

Konkurs Gostomskich - wręczenie nagród 2011/12