Otwarcie boiska wielofunkcyjnego (2012)

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego (2012)

20 listopada 2012 roku, w samo południe, odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum.
W obecności licznie zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta sandomierski Stanisław Masternak, burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz - ordynariusz diecezji sandomierskiej poświęcił nowe boisko.

Wszyscy obecni goście wyrażali swój podziw dla piękna wkomponowania boiska w północna skarpę. Obok kilku boisk (do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego) zbudowano także trybuny na około 80 miejsc a otoczenie wzbogacono nasadzeniami roślin ozdobnych. Dzięki temu, całość terenu zajmowanego przez naszą szkołę jest zagospodarowana i stanowi piękny i przyjazny element Starego Miasta w Sandomierzu. Boisko będzie służyć uczniom oraz mieszkańcom Sandomierza w godzinach popołudniowych.

Młodzież naszej szkoły oraz członkowie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej przedstawili zgromadzonym program artystyczny. Młodzi ludzie zachwycali swoim śpiewem i tańcem. Chór szkolny pod dyrekcją Wojciecha Kawy zaprezentował się po polsku i angielsku. Dziewczęta z zespołu tanecznego pod kierunkiem Pani Barbary Złockiej-Węgrzynowskiej zaprezentowały się w bardzo ciekawych układach tanecznych przygotowanych do nowoczesnych utworów muzycznych. Zespół taneczny Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej przedstawił kilka układów tanecznych z różnych epok. Młodzież zachwycała nie tylko tańcem, ale także stylowymi strojami. Część artystyczną zakończył piękny występ Patrycji Szubstarskiej, która zaśpiewała piosenkę napisaną przez sandomierskiego barda Marka Sochackiego "Walczyk sandomierski".

Całą uroczystość zakończyło towarzyskie spotkanie z degustacją smakołyków przygotowanych przez Firmę KASIA Pana Krzysztofa Szymańskiego.

W dniu uroczystości napłynęły także miłe listy z życzeniami i pozdrowieniami od: