Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości (2011)

Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości (2011)

W dniu 15 listopada 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W konkursie wzięło udział 32 uczniów klas pierwszych, którzy wykazali się dużymi wiadomościami dotyczącymi  odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Pytania związane były także z historią Sandomierza i wydarzeniami, które przyniosły w dniu 4 listopada 1918 roku wolność mieszkańcom miasta i powiatu.

Komisja konkursowa w składzie: Marek Kwitek, Lucyna Polit i Dariusz Szczygielski wyłoniła następujących laureatów:

• Barbara Hebda
  • Aleksandra Kałdon
  • Przemysław Nowakowski

Wyróżnienia uzyskali: Michał Białkowski, Błażej Podczasi, Anna Oszczędłowska, Grzegorz Tworek.

Nagrody książkowe dla uczniów ufundowali  radni: Jan Mączka, Mirosław Czaja, Marek Jarema  i Maciej Stępień.

Przygotował: Mare Kwitek