Spotkania z Poezją (2011-2013)

Spotkania z Poezją (2011-2013)

W lutym 2011 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu wraz z nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęła cykl "Spotkań z Poezją". Inicjatorką przedsięwzięcia była Pani Edyta Chmielewska, nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. 23 lutego 2011 roku w Sandomierskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie, którego tematem była poezja miłosna. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowały Panie: Marta Korzynek - nauczyciel bibliotekarz Collegium Gostomianum oraz Agnieszka Kunys-Łukawska - nauczyciel języka polskiego.

"Spotkania z Poezją" odbywają się już trzeci rok w Iluzjon Art. Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 14.30. Tematy spotkań to: "Strofy o późnym lecie", "Złota polska jesień", "Zaduszki", "Boże Narodzenie", "Krajobraz zimowy", "Walentynki", "Kobieto-puchu marny", "Tęskność na wiosnę", "Matka - najpiękniejsze słowo", "Kanikuła".

Na przełomie trzech lat w "Spotkaniach z Poezją" brali udział: uczniowie Collegium Gostomianum pod opieką Pani Marty Korzynek i Agnieszki Kunys-Łukawskiej: Natalia Popek, Aleksandra Gospodarczyk, Aleksandra Smardz, Patrycja Stępień, Tomasz Kowal, Jakub Tworek, Adrian Reczyński, Patrycja Szal, Joanna Śliwińska, Patrycja Patriak, Klaudia Smardz, Mateusz Zięba, Dominika Jóźwik, Adrianna Woltmann, Joanna Łukaszek, Karolina Kudelska, Martyna Obarska, Iza Wawrzyńczak; uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu pod opieką Pani Krystyny Chmielowiec i Edyty Chmielewskiej: Marta Kwasek, Eliza Domagała, Teodozja Białkiewicz; podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy pod opieką Pana Marcina Wąsika.

22 czerwca 2013 roku, w ramach "Spotkań z Poezją", włączyliśmy się w Festiwal Miasto Młodych Artystów - "Łyk sztuki na śniadanie". Nasze "Spotkanie z Wierszem" odbyło się w Iluzjon Art. Cafe. Młodzież recytowała utwory o Sandomierzu, lecie, sztuce, przyjaźni, młodości, a Agnieszka Bednarska pięknie zaśpiewała kilka piosenek. Uczestnicy spotkania (Dominika Jóźwik, Milena Sygnet, Patrycja Patriak, Karolina Krzemińska, Mateusz Zięba, Błażej Pałkus - Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu) otrzymali okolicznościowe upominki.
Informacje na temat wszystkich spotkań są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu i w czasopiśmie „Sandomierzanin”.

Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska