XXXII Parnas Szkolny (09.2013) – podsumowanie

XXXII Parnas Szkolny (09.2013) – podsumowanie

18 wrzesnia 2013 r. miało miejece kolejne spotkanie w ramach imprezy kulturalnej, która odbywa się w szkole od lutego 2003 r. Rozpoczęły ją słowa ks. Janusza Pasierba:

„(...) wytworzył się współcześnie nowy model człowieka, promowany przez media, lansowany w edukacji. Jest to człowiek zunifizowany, statystyczny, podobnie reagujący na świat i na drugiego człowieka. Przeważający na całym świecie typ wykształcenia technicznego spowodował >utechnicznienie< mentalności wyrażające się naiwnym racjonalizmem, lekceważącym wszystko co >niepraktyczne<, w tym także religię i kulturę symboliczną.”

„Parnas Szkolny” dowodzi, że na szczęście nie każdy jest człowiekiem „statystycznym”, o czym świadczyła tak liczna obecność twórców oraz odbiorców kultury, którzy tradycyjnie spotkali się w refektarzu.

Twórczość poetycką zaprezentowali: Joanna Ferenc, Sylwia Chodyra, Mateusz Zięba, Ewa Grzesik, Anna Wiązowska, Diana Bożek. Talentem wokalnym i znakomitą grą na różnych instrumentach popisali się:  Dominik Wołczyński, Jakub Bujczenko, Katarzyna Kusik, Sylwia Chodyra, Michał Białkowski, Klaudia Smardz, Anna Chmielewska, Patrycja Szubstarska, Krzysztof Rzepecki, Jakub Bujak. Wystąpił również zespół z GOK w Zawichoście w składzie: Ola Libor, Kasia Stępień, Ala Śmielak, Ania Śmielak, Jakub Nowak, Igor Kwieciński. Prace plastyczne wystawiła Ala Krawiec. Imprezę poprowadziły: Melissa Mulczyk i Dominika Żołyniak.

Na widowni zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice, a także absolwenci różnych roczników. Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński, dziękując za duchową ucztę, powiedział, że takie spotkania inspirują do poszukiwań i działań artystycznych, czego dowodem jest wystawa fotografii jego autorstwa, którą można obejrzeć na korytarzu I piętra w budynku szkoły. Zapraszamy.

Opiekun imprezy: Danuta Paszkowska

Zobacz zdjęcia (fot. Patryk Wilk)