Wizyta Dietera von Gostomskiego (09.2013)

Wizyta Dietera von Gostomskiego (09.2013)

30 września 2013 r. Dieter von Gostomski, potomek fundatora Kolegium Jezuickiego Collegium Gostomianum, Hieronima Gostomskiego, zgodnie z wieloletnią już tradycją przyjechał do Sandomierza, aby osobiście wręczyć nagrody w Konkursie Językowym im. Gostomskich. Wśród wyróżnionych uczennic i uczniów znaleźli się w tym roku: Agnieszka Sobieraj, Aleksandra Skrok, Katarzyna Wójcik, Michał Stępień, Tymoteusz Gach, Barbara Hebda, Joanna Opala, Bartłomiej Rowiński, Karolina Sieradzka, Katarzyna Drobiazg, Hanna Florkiewicz i Anna Żuber - nagrodzeni zostali oni kartami upominkowymi empik-u o wartości 150 zł i 100 zł.

Natomiast nasz zacny gość, w uznaniu jego zaangażowania w propagowanie nauki języków obcych wśród naszych uczniów, jak i wkładu w popularyzację Polski, a zwłaszcza Sandomierza, został uhonorowany przez Kapitułę Tytułów Honorowych I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu tytułem Przyjaciela Collegium Gostomianum, przyjmując z rąk Pani dyrektor Barbary Tęgiewicz wykonaną z brązu statuetkę Jana Długosza, oznaczoną kolejnym numerem 33.

Dieter von Gostomski uczestniczył również w zajęciach języka niemieckiego, podczas których uczniowie mogli sprawdzić nabyte umiejętności językowe a także podpytać o "nowości z Berlina".

Wkrótce przedstawiony zostanie temat kolejnej pisemnej pracy konkursowej, do napisania której zapraszamy uczniów wszystkich klas.

Z. Drobek

Laureaci Konkursu Językowego im. Gostomskich Diether von Gostomski