O poezji Jerzego Harasymowicza (10.2013)

O poezji Jerzego Harasymowicza (10.2013)

W sobotę 26 października 2013 r. o godz. 17.00 w sandomierskim Ratuszu odbyła się prelekcja Pana Jana Pieszczachowicza, krytyka literackiego, animatora kultury, założyciela i redaktora naczelnego czasopism, obecnie miesięcznika „Kraków", laureata Nagrody im. Kazimierza Wyki. Wykład dotyczył twórczości Jerzego Harasymowicza (1933-1999), autora wierszy utrzymanych w stylizacji baśniowej, z motywami fantastycznymi, nasyconych obserwacjami przyrody Podkarpacia oraz Sandomierszczyzny.

Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Niedziółka (klasa 1F) oraz Marta Smykla (klasa 2D) recytowały wybrane utwory poety, m. in. "Kościół Jakuba. Sandomierz", "W górach", "Kiedy jak buki na mróz serce mi pęknie...". Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska. Spotkanie prowadził Pan Jerzy Krzemiński, kustosz Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

MK

Harasymowicz 2013_1 Harasymowicz 2013_1
Harasymowicz 2013_1

Jerzy Harasymowicz