Szkolny Festiwal 2.0 (06.2014) – zaproszenie

Szkolny Festiwal 2.0 (06.2014) – zaproszenie

Szanowni Państwo,

I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu zaprasza Państwa do udziału w Szkolnym Festiwalu Projektów Szkoły z Klasą 2.0., który odbędzie się 3 czerwca 2014 r. od godz. 12.00 w szkolnym refektarzu.

Festiwal jest podsumowaniem całorocznej pracy uczniów i ich opiekunów.

Akcja Szkoła z Klasą ruszyła w 2002 roku z inicjatywy Gazety Wyborczej i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej zadaniem jest wprowadzenie w polskich szkołach nowego sposobu myślenia o oświacie, promowanie zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływanie na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym. Szkoła z Klasą 2.0  jest skierowana  do nauczycieli i dyrektorów wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. Program ma promować i współtworzyć szkołę, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli, którzy chcą i potrafią stale się uczyć i podejmować nowe wyzwaniaSzkoła z Klasą 2.0 ma na celu wypracowanie zasad dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu jest jedną z 12. szkół w woj. świętokrzyskim, które wzięly udział w projekcie.

Program Szkolnego Festiwalu Projektów Szkoły z Klasą 2.0

• 12.00 – rozpoczęcie Festiwalu przez Dyrektora Szkoły i Koordynatora
  • 12.05 – prezentacja projektu edukacyjnego i projekcja filmu "Gloria victis"  dokumentu filmowego z X Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych, Marta Korzynek i Marek Kwitek z uczniami
  • 12.45 – "Obojętność" – sonda przeprowadzona wśród uczniów w Dniu Otwartym Szkoły, Joanna Pieronkiewicz-Szpernal i uczennice z klasy 1F
  • 12.55 – prezentacja projektów: "Pisarze związani z Sandomierszczyzną", "Spotkania
  • z Poezją",  "Warsztaty dziennikarskie", Marta Korzynek i Agnieszka Kunys-Łukawska oraz uczniowie z klasy 1F
  • 13.30 – prezentacje uczniów z klasy 1A w ramach projektu "Konteksty interpretacyjne literatury", Robert Bednarz
  • 13.50 – nagrodzone prezentacje w ramach projektu Powitanie Wiosny ,,Zdrowo
  • i Sportowo", Barbara Złocka-Węgrzynowska oraz uczniowie
  • 14.00 – podsumowanie Festiwalu, Koordynator

Zapraszamy!

Sandomierz, 29 maja 2014 r.