Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 (06.2014)

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 (06.2014)

Projekt edukacyjny "Gloria victis" na Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0

Dyplom dla I LO CGProjekt edukacyjny "Gloria victis" – dokument filmowy z X Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych, zrealizowany przez 33 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, zaprezentowany został na Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0, który odbył się 17-18 czerwca 2014 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W Festiwalu uczestniczyło 50 najlepszych zespołów uczniowskich z całej Polski. Collegium Gostomianum reprezentowali uczniowie: Dominika Józefczak, Jakub Bujczenkoi Wojciech Gawroński, pod opieką Marka Kwitka.

Festiwal jest najważniejszym wydarzeniem dla uczestników programu Szkoły z Klasą 2.0, gdyż stanowi  podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli. Podczas Festiwalu najlepsze szkoły w programie zaprezentowały swoje interaktywne eksponaty i efekty swoich działań w Projekcie edukacyjnym, Uczymy innych, Uczniowskie forum naukowe, Odwrócona lekcja.

Spotkanie w "Koperniku" było wspaniałą okazją do pochwalenia się swoimi dokonaniami. oraz inspiracją do nowych działań edukacyjnych. Uczniowie i nauczyciele podczas warsztatów i rozmów z ekspertami oraz moderatorami mieli możliwość wymiany doświadczeń  a targi działań uczniowskich stały się miejscem promocji Collegium Gostomianum i Królewskiego Miasta Sandomierza.

Marek Kwitek