Wydarzenia kulturalne 2013/14

Spotkanie z Wiesławem MyśliwskimSpotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Powstanie warszawskie 1944Powstanie warszawskie 1944

Julian Tuwim na tle poetów SkamandraJulian Tuwim na tle poetów Skamandra

Zapraszamy na spotkanie z dr Waldemarem Smaszczem "Julian Tuwim na tle poetów Skamandra", które odbędzie się 23 kwietnia 2014 roku o godz. 1000 na Zamku sandomierskim.

Podsumowanie »»»

IV Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychIV Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy na spotkanie z dr Ewą Kurek "Major Zapora Żołnierz Niezłomny", które odbędzie się na Zamku sandomierskim, 7 marca 2014 r. o godz. 1000.

Żydzi w historii, Żydzi w kulturzeXVII Ogólnopolski Dzień Judaizmu – 16.01.2014

Zapraszamy!

Zaproszenie do Muzeum Okręgowego70. rocznica wybuchu powstania w Sobiborze

Muzeum Okręgowe zaprasza na sesję z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania w Sobiborze. Spotkanie planowane jest na 29.10.2013 r. (wtorek).

Podsumowanie »»»

Poezja Jerzego Harasymowicza"W BAŚNI STRONIE..."

Dnia 26 października 2013 r. o godz. 17.00 w sandomierskim Ratuszu, odbędzie się prelekcja Pana Jana Pieszczachowicza pt. "W BAŚNI STRONIE... O poezji Jerzego Harasymowicza" i recytacja wierszy w wykonaniu uczniów Collegium Gostomianum. Serdecznie zapraszamy.

Podsumowanie »»»

Norwid wobec powstania styczniowego"Norwid wobec powstania styczniowego"

4 października 2013 r. o godz. 10.00 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu z okazji 150. rocznicy powstania styczniowego i 130. rocznicy śmierci Cypriana Norwida odbędzie się wykład dr hab. Włodzimierza Torunia pt. "Norwid wobec powstania styczniowego".

Druga część obchodów Norwidowskich odbędzie się 7 października 2013 r. w Collegium Gostomianum o godz. 11.00.

W projekcie edukacyjnym pt. "Norwid – poeta ideału", dla młodzieży naszej szkoły zostanie wygłoszony wykład Pana Piotra Ławrowskiego pt. "Uniwersalizm myśli Cypriana Norwida" oraz odbędą się warsztaty przygotowane przez Panią Małgorzatę Pszczółnak "Norwid – malarz, grafik, rysownik". Serdecznie zapraszamy.

Narodowe Czytanie Aleksandra FredryNarodowe czytanie Aleksandra Fredry

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu oraz Biblioteka Szkolna Collegium Gostomianum serdecznie zachęcają do włączenia się do zainicjowanej w ubiegłym roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego akcji "Narodowe Czytanie". Ubiegłoroczna, pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem osób zgromadzonych na sandomierskim Rynku, aby wspólnie czytać "Pana Tadeusza". W tym roku publicznie czytane będą utwory Aleksandra Fredry – twórcy potrafiącego uchwycić i wyjątkowo dowcipnym językiem opisać z dystansem najważniejsze cechy Polaków.

Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji w sobotę 7 września 2013 o godz. 13.00 przy Kamienicy Oleśnickich.