Dzień Kultury Włoskiej (05.2015)

Dzień Kultury Włoskiej (05.2015)

Dnia 27 maja 2015 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie: Dzień Kultury Włoskiej. Na początku o godzinie 11:00 nastąpiło powitanie wszystkich uczestników przez Dyrektora Pana Krzysztofa Zielińskiego. Następnie głos zabrał Dyrektor Instytutu Kultury Włoskiej w Krakowie dr Ugo Rufino. W przemówieniu dziękował za zaproszenie, jednocześnie wyrażając radość z pobytu w naszej szkole.

Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna o Włoszech, przygotowana przez naszych uczniów. Interesującym punktem tego wyjątkowego dnia był również występ chóru szkolnego pod opieką pana Wojciecha Kawy, który wykonał kilka pięknych piosenek włoskich.

W tym wyjątkowym dniu odbył się również koncert muzyki klasycznej wykonany przez artystów włoskich. Na zakończenie Imprezy miał miejsce również konkurs piosenki włoskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć też smakowitego spaghetti, które każdy z uczestników tego dnia mógł skosztować.

W spotkaniu uczestniczył także bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcił uczniów do poznawania języka i kultury włoskiej. W swym przemówieniu nawiązał również do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz możliwości wykorzystania już poznanych umiejętności językowych.

Dzień Kultury Włoskiej na pewno ubogacił wszystkich uczestników pod względem kulturalnym, pozwolił na przybliżenie i poznanie tak pięknego kraju, jakim są Włochy.

Pomysłodawcą i organizatorem Imprezy był Pan Calogero Scilanga – nauczyciel języka włoskiego.

(cs)