Wizyta młodzieży z Emmendingen (09.2015)

Wizyta młodzieży z Emmendingen (09.2015)

W dniach 8-12 września 2015 r. przebywała w Sandomierzu grupa młodzieży z Emmendingen, która zaproszona została przez nasze miasto z okazji jubileuszu 25-lecia podpisania Aktu Partnerstwa Miast pomiędzy Sandomierzem a Emmendingen. Wśród nich byli również uczniowie Goethe-Gymnasium, naszej partnerskiej szkoły z Badenii. Licealiści z CG, jak i młodzież z innych szkół sandomierskich miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych organizowanych przez OPAK, a także w zajęciach sportowych przygotowanych przez MOSiR. Grupa niemieckiej młodzieży chętnie przyjęła zaproszenie do zwiedzania Collegium Gostomianum i oprowadzana przez naszych uczniów zaglądała do sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, podziwiała atrakcyjne podpiwniczenia oraz przyszkolny ogród. Po cichu liczymy, że z niektórymi z nich spotkamy się ponownie już w przyszłym miesiącu podczas wymiany szkolnej.

Z. Drobek