Wycieczka klasy 1D (10.2015)

Wycieczka klasy 1D (10.2015)

Jak się okazało, pierwszy miesiąc w szkole to dosyć stresujący okres, więc klasa 1D postanowiła pojechać na pierwszą w tym roku klasową, integracyjną wycieczkę. Po niedługich pertraktacjach wybór padł na Warszawę. Główny cel – oczywiście "Och Teatr!” Krystyny Jandy.

25 września 2015 r., ku naszemu przygnębieniu, musieliśmy wstać jeszcze wcześniej niż zwykle, ponieważ wyjazd zaplanowany był przed 6 rano. Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie. Tam naszym przewodnikiem był poseł na Sejm, pan profesor Marek Kwitek. Mieliśmy niesamowite szczęście, nie tylko ze względu na to, że mieliśmy wyjątkowego przewodnika, ale również dlatego, że akurat tego dnia odbywały się głosowania i mieliśmy okazję zobaczyć naprawdę znane osobistości, które wcześniej widywaliśmy tylko w telewizji.

Następnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W ciągu 1,5 godziny w małych grupkach staraliśmy się znaleźć sposób, jak zobaczyć i wypróbować wszystko, co widzieliśmy dookoła. Ciekawostki i doświadczenia miały różne charaktery – niektóre miały na celu wyjaśnienie czy uproszczenie znaczenia i powstawania niektórych zjawisk, a inne miały dawać po prostu zabawne efekty. W końcu znakomita większość z nas uznała, że musi tu kiedyś wrócić.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do teatru. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy postarali się o to, by wyglądać niezwykle i elegancko, więc nawet z tego powodu było to dla nas duże wydarzenie. Obejrzeliśmy komedię o tytule "Truciciel” w reżyserii Cezarego Żaka, w którym grał też główną rolę. Mieliśmy okazję zobaczyć również innych znanych nam ze szklanego ekranu aktorów i aktorki, jak: Małgorzata Foremniak czy Dorota Segda. Jeden z naszych kolegów postarał się również o to, aby po tym niezwykłym spotkaniu została nam pamiątka – dzięki niemu mogliśmy krótko porozmawiać i zrobić sobie wspólne zdjęcie z Cezarym Żakiem i Andrzejem Pieczyńskim.

Ten wyczerpujący dzień zakończył się dla nas dopiero około 2 w nocy. Z pewnością jednak będziemy mieli z niego wspaniałe wspomnienia, a humorystyczna wypowiedź jednego z bohaterów spektaklu: "Życie jest piękne!” jest doskonałym podsumowaniem naszej wyprawy.