Powiatowe Święto Edukacji (10.2015)

Powiatowe Święto Edukacji (10.2015)

W dniu 13 października 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum odbyła się uroczystość Powiatowego Święta Edukacji. W uroczystości wzięli udział goście: Bożentyna Pałka-Koruba – wojewoda świętokrzyski, Jan Maćkowiak – członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Małgorzata Muzoł – świętokrzyski Kurator Oświaty, Stanisław Masternak – starosta sandomierski, Marek Bronkowski – burmistrz Sandomierza, Tomasz Huk – przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego, Wojciech Wereszczyński – Skarbnik Powiatu Sandomierskiego, Iwona Korczyńska-Sapielak – przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Sandomierskiego, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Ponadgimnazjalnych i placówek prowadzonych przez powiat sandomierski, wyróżnieni Nauczyciele Gimnazjów oraz Nauczyciele i Uczniowie Collegium Gostomianum.

W atmosferę świąteczną wprowadziła zgromadzonych młodzież Collegium Gostomianum prezentując program artystyczny. Pięcioro nauczycieli zostało wyróżnionych złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami za długoletnią służbę w zawodzie nauczycielskim. Troje nauczycieli otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej. Starosta Sandomierski wyróżnił nagrodami 22 osoby. Dyrektor I LO Collegium Gostomianum przyznał nagrody 13 nauczycielom. W trakcie uroczystości czworo nowo mianowanych nauczycieli złożyło ślubowanie i otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Obchody nauczycielskiego święta zakończyło spotkanie towarzyskie ze smacznym poczęstunkiem.