Debata kandydatów w wyborach parlamentarnych i młodzieży CG (10.2015)

Debata kandydatów w wyborach parlamentarnych i młodzieży CG (10.2015)

W hotelu "Grodzki" 20 października 2015 r. odbyła się debata kandydatów w wyborach parlamentarnych (sejm, senat). Wydarzenie to było związane z symulacją wyborów w naszej szkole (parlamentarne i samorząd uczniowski) i miało na celu zachęcać do uczestnictwa w wyborach. Przy organizacji debaty i wyborów współpracowaliśmy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

W debacie uczestniczyli: Marek Kwitek – PiS, Marzena Okła-Drewnowicz – PO, Andrzej Ulok – KORWiN, Jacek Kominek – PSL, Wiesława Sabat – Zjednoczona Lewica, Grzegorz Gajewski – Kukiz15, Michał Braun – Nowoczesna Ryszarda Petru.

Młodzież pytała o przyszłość polskiej szkoły, o szanse rozwoju młodzieży, o przyszłość naszego regionu oraz o ustawę wycofującą ze szkół tzw. jedzenie śmieciowe.

Debatę prowadzili uczniowie 2D, a w gronie 86 uczestników byli uczniowie I i II LO z Sandomierza.

Koordynator projektu: Waldemar Białousz