Z sercem do seniora (10.2015)

Z sercem do seniora (10.2015)

Pro CivisMłodzi Aktywni LokalnieFundacja Inicjatyw Obywatelskich

Grupa uczniów w składzie: Natalia Grzesiak, Patrycja Kalinowska, Bartosz Snopek, Dominika Stolarska i Natalia Trościńska pod opieką animatora pani Marty Szpyry 28 października 2015 r. zakończyła projekt "Radość Serca Starszego Człowieka" w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Projekt ten stanowi część trwającego od kilku miesięcy programu „Myśl globalnie, działaj lokalnie” prowadzonego przez Fundację Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis z Warszawy wraz z uczniami sandomierskich szkół i przy partnerstwie ILO CG. Koordynatorem projektu w Sandomierzu jest pan Dariusz Szczygielski.

Głównym założeniem naszego projektu było wykazanie, iż starsi ludzie, mimo wieku który narzuca im pewne ograniczenia, mogą dać z siebie bardzo dużo, a szczególnie na polu przekazania młodszym wielu doświadczeń.
W spotkania z mieszkańcami DPS-u zaangażowaliśmy nie tylko młodzież, ale i dorosłych. Prowadziliśmy turnieje gier, dzień z kulturą, warsztaty kulinarne. W ostatnią środę, na zakończenie działań projektowych zorganizowaliśmy uroczyste spotkanie, które stało się okazją do podziękowań za międzypokoleniową integrację i wspólnego obejrzenia zdjęć i filmików z wcześniejszych spotkań.

Mieszkańcy DPS-u byli zachwyceni naszą inicjatywą, pomysłami oraz miłą atmosferą spotkań, które chętnie chcieliby kontynuować. Pracownice DPS: pani Małgorzata Pruś i pani Agnieszka Łukasiewicz także wysoko oceniły nasze działania. My daliśmy seniorom tylko trochę uśmiechu, uwagi i zainteresowania a oni w zamian mogli przekazać nam wiele wiedzy potrzebnej u progu dorosłego życia.

Trzeba mieć tego świadomość.

Natalia Grzesiak uczestnik projektu

Z sercem do seniora 1 Z sercem do seniora 2 Z sercem do seniora 3 Z sercem do seniora 4