Spektakl charytatywny "Orfeusz" (10.2015)

Spektakl charytatywny "Orfeusz" (10.2015)

20 października 2015 r. w Domu Katolickim w Sandomierzu odbył się spektakl charytatywny pt. "Orfeusz" w wykonaniu Teatru Światła "Magapar" z Lubaczowa. Magapar to teatr autorski. Jego założycielką, reżyserem, autorką scenariuszy, choreografem i scenografem jest Pani Barbara Thieme.

Teatr Światła występuje w kraju, bierze też udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych. Magapar pokazywał swoje inscenizacje w Szwajcarii, Francji, Danii, Anglii, Austrii, Niemczech, Kanadzie, na Słowacji, na Ukrainie, na Węgrzech, w USA, Turcji, Tunezji, Portugalii, Finlandii.

Dochód ze spektaklu (ponad 3000 zł) przeznaczono dla ciężko chorego 12-letniego Emanuela. Chłopiec gorąco dziękuje wszystkim, którzy tak ofiarnie go wsparli. Spektakl odbył się dzięki inicjatywie Pana Piotra Ławrowskiego, a organizacją zajęły się: Marta Korzynek, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska. Bardzo dziękujemy uczniom szkół: I LO Collegium Gostomianum (15 klas); II LO im. Tadeusza Kościuszki (opieka Pani Elżbieta Kownacka) oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu (opieka Pani Krystyna Chmielowiec).

Serdecznie dziękujemy: firmie "Czak Music" za oprawę techniczną, księdzu Markowi Bednarzowi za pomoc w zorganizowaniu występu w Domu Katolickim, księdzu Tomaszowi Lisowi, dyrektorowi Domu Katolickiego,  Radiu Kielce, Radiu Leliwa, Redakcji "Echa Dnia", mieszkańcom Sandomierza oraz nauczycielom  Collegium Gostomianum za życzliwe wsparcie oraz opiekę nad młodzieżą w czasie spektaklu.

(akł)

Orfeusz  Orfeusz  Orfeusz  Orfeusz  Orfeusz