I LO CG podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości (11.2015)

I LO CG podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości (11.2015)

11 listopada 2015 r. w Dniu narodowego Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w sandomierskich obchodach tego święta. Po Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej w intencji Ojczyzny nastąpił przemarsz pod pomnik 2 pp Legionów na Cmentarzu Katedralnym. Tu odbyła się modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny, Apel poległych oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Uroczystości przy pomniku zakończyło  odegranie patriotycznych melodii w wykonaniu Sandomierskiej Orkiestry Dętej  i przemarsz pododdziału WP. Organizatorzy zaprosili wszystkich na wojskową grochówkę.

Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości były dla młodzieży ciekawą i wartościową lekcją patriotyzmu.

Dariusz Szczygielski

11 listopada 2015  11 listopada 2015  11 listopada 2015  11 listopada 2015