Sandomierskie Zaduszki Literackie (11.2015)

Sandomierskie Zaduszki Literackie (11.2015)

Drugie spotkanie z cyklu Czytani inaczej… odbyło się w Zaduszki 2. listopada 2015 roku. Uczniowie naszej Szkoły pod opieką pań: Bożeny Myl-Ciszkiewicz, Agnieszki Kunys-Łukawskiej, Joanny Mróz, Renaty Stawowy oraz pana Pawła Czerwińskiego spotkali się na dziedzińcu szkolnym, na którym od XII do XVIII wieku istniał cmentarz przy kościele św. Piotra. Wspólnej refleksji o przemijaniu i pamięci towarzyszyły wiersze i fragmenty powieści autorów związanych z Collegium Gostomianum i ziemią sandomierską: Stefana Żeromskiego, Wiesława Myśliwskiego, Józefa Skury, Bolesława Garbosia, Adriany Szymańskiej.

W pięknej, jesiennej scenerii zapadały w pamięć i serce sentencje typu: "[…] los to wyznaczona ci z mocy grobów przestrzeń." (Wiesław Myśliwski, Widnokrąg).

Renata Stawowy