Wizyta w Domu Pomocy Społecznej (10.2015)

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej (10.2015)

Dnia 27 października 2015 r. uczniowie pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, chętni do działania w szkolnej organizacji wolontariatu, pod opieką pani Bożeny Myl-Ciszkiewicz oraz pani Marty Korzynek wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

W placówce licealiści zostali miło przywitani przez panią Agnieszkę Łukasiewicz, która oprowadziła ich po budynku. Mieli oni okazję zobaczyć pokoje, świetlice, kuchnię oraz znajdującą się tam kaplicę. Wspólnie wysłuchali śpiewu jednej z podopiecznych- pani Zofii oraz żartów pana Tomasza-mieszkańca domu. Uczniowie mogli zaobserwować życie starszych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Zdali sobie sprawę, że każdy z podopiecznych potrzebuje indywidualnej troski. Mimo to, nie zniechęcili się i dalej są chętni nieść pomoc innym. Mieszkańcy zaproponowali wolontariuszom, aby w wolnej chwili ich odwiedzali, chętni są do udziału w różnych spotkaniach muzycznych, kulinarnych oraz takich, gdzie będą mogli wykazać swoje zdolności w grach planszowych i nie tylko.

Opuszczając Dom Pomocy Społecznej uczniowie zostali pożegnani ciepłymi uśmiechami. W głowach młodych ludzi zrodziło się wiele pomysłów na to, jak można urozmaicić czas wolny pensjonariuszom. Każdy zmierzał w swoją stronę z nadzieją na jak najszybszy powrót.

Ramos Żaneta, Wróbel Karolina – 1D

Zdjecia »»»