Maraton Pisania Listów Amnesty International (12.2015)

Maraton Pisania Listów Amnesty International (12.2015)

W piątek 4 grudnia 2015 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole kolejną edycję maratonu. Jak zwykle akcja była prowadzona pod auspicjami Amnesty International. Cały świat pisze listy w obronie pokrzywdzonych i represjonowanych. My napisaliśmy 573 listy w obronie następujących grup i osób: skazanego na śmierć Samana Nassema z Iranu, Zunara z Malezji skazanego za tweetowanie , Waleeda Abu Al-Khaira z Arabii Saudyjskiej skazanego na 15 lat więzienia (za obronę praw człowieka) i dziewczynki z Burkina Faso zmuszane do małżeństwa ze starszymi mężczyznami.

Największą aktywnością w pisaniu listów wykazali się uczniowie klas: 1F, 1A, 2D, 2A, 3F, 3C, 2E, 2F. Wielką pomoc w naszej akcji okazały nam uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4: Agatka Białousz i Natalia Rzęsa oraz uczniowie Gimnazjum Nr 2: Olga Bielecka, Małgorzata Włoch, Aleksandra Ulok, Joanna Urbaniak, Aleksandra Lis, Klaudia Gil, Kamil Kaczmarski, Marcel Majewski (opiekun Danuta Sowa). Listy pisali też nauczyciele naszej szkoły: Agnieszka Jarosz, Barbara Złocka-Węgrzynowska, Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska, Agnieszka Białousz, Jarosław Kijak, Paweł Czerwiński. W tegorocznej edycji maratonu zaprosiliśmy gości specjalnych („vipy”): Katarzyna Zioło – Asystentka burmistrza Sandomierza i  Karolina Kołeczek – młodzieżowa Wicemistrzyni Europy i Mistrzyni Polski.

Przy okazji naszej akcji przygotowaliśmy kiermasz świątecznych wypieków. Kiermasz przygotowali uczniowie klasy 1F: Natalia Rewera, Wiktoria Chmiel, Dominika Niemiec, Klaudia Sierant, Aleksandra Łuczak, Kamila Papka, Monika Pyszczek, Kacper Burek, Marcin Krakowiak, Karolina Ostrzycka, Anna Socha, Karolina Kowalska, Aleksandra Romańska, Oskar Iwaszko, Wiktor Sobol, Bartek Kielasińska, Klaudia Sierant, Ola Krysa, Sandra Beraś, Eliza Sękul oraz klasy 1A: Aleksandra Krasoń, Weronika Rawska, Agnieszka Kuracińska, Elżbieta Lubańska, Klaudia Niziołek, Agnieszka Frańczak, Maria Niemiec i Daniel Łukasiewicz. Zebraliśmy ponad 471 złotych, które przeznaczymy na świąteczne upominki dla naszych kombatantów z czasów II wojny światowej oraz Sybiraków.

Wszystkim, którzy pomogli w naszych działaniach bardzo dziękuję.

Waldemar Białousz