"Dopalaczom mówimy – nie!" (12.2015)

"Dopalaczom mówimy – nie!" (12.2015)

Gościnny występ teatru szkolnego "Przystanek Dwójka" w naszej Szkole.

Uczniowie trzech klas pierwszych wraz z opiekunami uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, które miało miejsce 15 grudnia 2015 r. w refektarzu szkolnym. Grupa teatralna "Przystanek Dwójka" ze Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawiła sztukę pt. Czy na pewno artykuł kolekcjonerski? poświęconą problematyce "dopalaczy". Młodzi artyści olśnili widownię: oryginalnym, autorskim scenariuszem, sugestywną grą aktorską, barwnymi strojami, starannie dopracowaną scenografią. Istotnymi czynnikami wzmacniającymi siłę przekazu były również - doskonale dobrana muzyka, śpiew oraz ekspresyjny taniec. Emocje, towarzyszące aktorom i widzom, pozwoliły, zgodnie z pierwotnymi założeniami teatru, przeżyć swoiste katharsis. Odbiorcy nagrodzili artystów gromkimi owacjami na stojąco.

Grupa teatralna "Przystanek Dwójka" istnieje cztery lata i zasłynęła w środowisku lokalnym wieloma autorskimi przedstawieniami. Jest czterokrotnym laureatem Sandomierskiego Przeglądu Szkolnych Teatrów Profilaktycznych. Inicjatorkami i reżyserkami grupy są panie: Anna Cież i Justyna Wesołowska. Stale współpracują panie: Beata Audycka i Małgorzata Drzymalska.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągnięć!

Renata Stawowy