Kolejne przedstawienie teatru "Cegielnia" (12.2015)

Kolejne przedstawienie teatru "Cegielnia" (12.2015)

Dnia 21 grudnia 2015 roku Teatr Szkolny „Cegielna” przedstawił spektakl o Sknerusie i jego cudownej przemianie zrealizowany na motywach „Opowieści Wigilijnej”. W role pierwszo- i drugoplanowe oraz role narratorów wcielili się uczniowie klasy humanistycznej 1F. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęli już w listopadzie, kiedy to dokonali wyboru sztuki i obsadzenia ról. Wszystko przebiegało pod nadzorem ich wychowawcy, Pani Profesor Joanny Pieronkiewicz-Szpernal, bez której zaangażowania i zmotywowania aktorów, najprawdopodobniej nie zostałoby to tak świetnie przygotowane. Dekoracje i rekwizyty przygotowane zostały również przez uczniów klasy, a nietypowe ustawienie sceny i trzy różne jej części, zawdzięczamy pomysłowości Pani Profesor. Podczas spektaklu na twarzach widzów można było zauważyć ogromne zdumienie i radość. Profesorowie Collegium Gostomianum na czele z Panem Dyrektorem i Panią Wicedyrektor, byli pełni podziwu i pogratulowali aktorom talentu, podziękowali za włożony trud w przygotowanie tego, jakże udanego przedstawienia.

Oskar Iwaszko, klasa 1F