Szkolny Dzień Przeciwko Mowie Nienawiści (01.2016)

Szkolny Dzień Przeciwko Mowie Nienawiści (01.2016)

Certyfikat Wolne od nienawiści13 stycznia 2016 r. młodzież klasy 1F, w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Nienawiść jestem przeciw!” oraz Szkoła z klasą 2.0, zorganizowała Szkolny Dzień Przeciwko Mowie Nienawiści. W tym dniu odbył się happening, w czasie którego uczniowie mogli zaprojektować i wykonać autorską koszulkę promującą projekt. Liderzy projektu z klasy 1F rozdawali przygotowane przez siebie ulotki i przeprowadzali z kamerą  sondę na temat mowy nienawiści. W sondzie zabrali głos m.in. : dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz goszczący w naszej szkole studenci z Taylor University w Indianie. Klasy 1A i 1B wzięły udział w warsztatach „Stop mowie nienawiści” prowadzonych przez A. Duszyńską-Baskę i J. Pieronkiewicz-Szpernal.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła uzyskała certyfikat: MIEJSCE WOLNE OD NIENAWIŚCI.

adb