Olimpiada z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (01.2016)

Olimpiada z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (01.2016)

W tegorocznej olimpiadzie (57 edycja) tematem przewodnim było bezpieczeństwo międzynarodowe. Etap okręgowy olimpiady odbył się 16 stycznia 2016 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Daria Mazur (3F), Michał Basak (3F), Marcin Krakowiak (1F), Kacper Burek (1F). Wszyscy zaprezentowali się bardzo dzielnie uzyskując tytuł finalisty etapu okręgowego (Marcin Krakowiak dodatkowo uczestniczył w eliminacjach ustnych).

Należy wspomnieć też o tym, że w olimpiadzie historycznej (42 edycja, 9. i 14. stycznia br. w UJK w Kielcach) nasi uczniowie Bartłomiej Kielasiński (1F) i Paweł Strojewski (2F) uzyskali tytuły finalistów etapu okręgowego.

Gratulujemy.

W. Białousz, D. Szczygielski