Szachy w Domu Pomocy Społecznej (02.2016)

Szachy w Domu Pomocy Społecznej (02.2016)

W czwartek 11 lutego 2016 r. pięcioro uczniów naszej szkoły: Paula Pietruszka (kl. 2B), Damian Bąk, Sebastian Błąd, Michał Ciepliński, Adam Fila (kl. 3G) wraz z ks. Krzysztofem Kwiatkowskim odwiedziło Dom Opieki Społecznej w Sandomierzu. Wspólna gra w szachy i warcaby z pensjonariuszami, którą w tym dniu  zorganizowano, stała się okazją do przeżycia miłych chwil zarówno dla Gospodarzy jak i dla Gości.

W finałowym pojedynku przy stoliku szachowym zasiedli do walki ze sobą pan Jan Kuchta, mieszkaniec Domu, oraz Sebastian, uczeń klasy trzeciej. Po ponadgodzinnym zmaganiu zawodników, któremu gorąco wszyscy kibicowali, szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę Sebastiana. "Tam nie było miejsca na błędy" – skomentował pojedynek Zwycięzca meczu.

Mamy nadzieję, że kolejne wizyty i rozgrywane w ich czasie rewanże przysporzą wiele radości zarówno pensjonariuszom, jak i odwiedzającym ich uczniom.

DPS Szachy 1  DPS Szachy 2  DPS Szachy 3  DPS Szachy 4  DPS Szachy 5  DPS Szachy 6  DPS Szachy 7