XIV edycja Konkursu o Nagrodę im. A. Patkowskiego – wyniki (2016)

XIV edycja Konkursu o Nagrodę im. A. Patkowskiego – wyniki (2016)

Sandomierz, 26.05.2016 r.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Ogólnopolskiego Konkursu Bonum Publicum
o Nagrodę Burmistrza Miasta Sandomierza im. Al. Patkowskiego
– XIV edycja szkolna 25 maja 2016 roku w Sandomierzu

Komisja obradowała w składzie:

• Krzysztof Zieliński, Dyrektor I LO Collegium Gostomianum – Przewodniczący Komisji
  • Nauczyciele I LO Collegium Gostomianum: Elżbieta Gosek, Dorota Chyła, Robert Bednarz – członkowie komisji, Dariusz Szczygielski – sekretarz komisji

Komisja dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych i po wnikliwej analizie zdecydowała:

Nagrodę I stopnia otrzymują:

• Aleksandra Marciniec i Wiktoria Wojtaszek – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busko-Zdroju za przygotowanie opracowania pt. "Ponidzie. Region, tradycja-mała ojczyzna i jej piewca Leszek Marciniec – Ola Marciniec". Opiekun Pani Jolanta Łukasik.

Nagrodę II stopnia otrzymują:

• Ilona Marzec, Aleksandra Pawlicka, Agata Wątroba, Aneta Czarna – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu za przygotowanie prezentacji pt. "Kościółki typu wieluńskiego". Opiekun Pani Agnieszka Bryś.

Nagrodę III stopnia otrzymuje:

• Kamila Adamczyk – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie za przygotowanie opracowania pt. "Zabytki mojego regionu-powiat włoszczowski". Opiekun Pani Anna Holerzyńska-Zenka.

Wyróżnienie otrzymuje:

• Małgorzata Nowak – uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Bidzinach za przygotowanie pracy pt. "Droga do chwały". Opiekun Pani Agnieszka Okulska.
  • Natalia Hajdukiewicz, Sylwia Kubik, Krystian Masternak, Mateusz Wiatrek – uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół we Włostowie za przygotowanie prezentacji pt. "Cukrownia Włostów w latach świetności i upadku". Opiekun Pani Marta Zielińska-Behrendt.

Na tym protokół zakończono. Podpisy członków komisji.

Uroczyste podsumowanie XIV edycji oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 25 czerwca 2016 r. w siedzibie Muzeum Okręgowego, Zamek Kazimierzowski w Sandomierzu.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu oraz dziękujemy Państwu nauczycielom-opiekunom za popularyzację idei regionalizmu i postaci Aleksandra Patkowskiego – ojca polskiego regionalizmu. Pozostaje nam życzyć dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą i zaprosić do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.