XI Humanistyczny Festiwal Nauki (06.2016)

XI Humanistyczny Festiwal Nauki (06.2016)

22 czerwca 2016 r. w Collegium Gostomianum odbył się  XI Humanistyczny Festiwal Nauki, tematycznie związany z Rokiem Henryka Sienkiewicza. Młodzież przygotowała następujące referaty i prezentacje:

1. Piotr Piskorski (klasa 2A) – prezentacja multimedialna: Ciekawostki z życia Henryka Sienkiewicza;
  2. Aleksandra  Ziemnicka (klasa 1F) – referat:  Biografia Henryka Sienkiewicza  – wielka przygoda Polaka i Europejczyka;
  3. Alicja Cichoń (klasa 2A) – referat: Kobiety Sienkiewicza;
  4. Kacper  Burek, Emilia Lichocka, Oskar Iwaszko, Bartłomiej Kielasiński (klasa 1F) – odczytanie fragmentu "Potopu";
  5. Weronika Rawska, Maria Niemiec (klasa 1A) – prezentacja: Sandomierz w czasie potopu szwedzkiego i w "Potopie" Henryka Sienkiewicza;
  6. Marcin Krakowiak (klasa 1F) –  referat: Prześladowanie chrześcijan w "Quo vadis"   i współcześnie;
  7. Kamila Papka (klasa 1F) – piosenka pt. "Rzeka marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy" ;
  8. Pokaz tańca dworskiego: Monika Kołacz (klasa 1F); Iwona Pawlik (klasa 1C); Natalia Łącka (klasa 1C); Krzysztof Lamparski (klasa 2G); Łukasz Płaneta (klasa 2A); Piotr Kwiecień-Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu; Bartłomiej Cichocki-Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu.

Pani Marta Korzynek z Biblioteki Szkolnej przygotowała wystawę okolicznościową na temat "2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza", na której zaprezentowane zostały starodruki udostępnione przez Dział Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu.

W Festiwalu wzięła udział Dyrekcja Collegium Gostomianum, nauczyciele oraz uczniowie, prowadziła Aleksandra Witas z klasy 2C.

Organizacja: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska.