Spektakl teatralny "Inny nie znaczy winny…" (06.2016)

Spektakl teatralny "Inny nie znaczy winny…" (06.2016)

Międzyszkolny i międzypokoleniowy spektakl teatralny w Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu

Niezwykle prężnie działająca grupa teatralna "Przystanek Dwójka" na czele z paniami Anną Cież i Justyną Wesołowską zaprosiła do realizacji kolejnego przedsięwzięcia przedstawicieli trzech pokoleń i uczniów zaprzyjaźnionych sandomierskich szkół. W grupie tej znalazło się troje uczniów naszej Szkoły: Eliza Sękul (kl. 1F), Klaudia Kwiecień (kl. 2F), Stanisław Cież (kl. 1A) oraz nauczycielka Renata Stawowy. 20 czerwca 2016 r. dwukrotnie przedstawiony został spektakl pt. Inny poświęcony problematyce tolerancji. Odbiorcami byli uczniowie sandomierskich szkół, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pomysłowy, autorski scenariusz, scenografia, muzyka, śpiew, dekoracje i kostiumy doskonale współgrały w ilustracji głównego przesłania – "Najważniejsza jest miłość". Dla aktorów reprezentujących trzy pokolenia to bardzo cenne doświadczenie służące przede wszystkim rozwijaniu umiejętności komunikacji i współdziałania.

Serdecznie dziękujemy za to wspólne przedsięwzięcie!

Renata Stawowy