Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 (06.2016)

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 (06.2016)

Festiwal Szkoła z Klasą 2.0 - podziękowania dla CGW dniach 5 i 6 czerwca 2016 roku, trójka uczniów klasy 1F: Natalia Rewera, Marcin Krakowiak oraz Eliza Sękul pod opieką pani prof. Joanny Pieronkiewicz-Szpernal i pani prof. Agnieszki Jarosz reprezentowali naszą szkołę w Warszawie, gdzie w Narodowym Instytucie Audiowizualnym miał miejsce finał projektu Szkołą z klasą 2.0. Grupa z Collegium Gostomianum została wyróżniona za projekt o nazwie "Nienawiść – jestem przeciw", który został zaprezentowany przez uczniów na warszawskim forum w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Odwiedzający nasze stoisko byli pod wrażeniem kreatywności i pracowitości naszych uczniów. Szczególne wrażenie wywarliśmy na ekspertach z Holandii, którzy byli miło zaskoczeni zarówno tematem naszego przedsięwzięcia, jak i poziomem językowym przedstawicieli naszej szkoły. Pierwszy dzień zakończyło uroczyste podsumowanie.

Następnego dnia odbyły się warsztaty tematyczne dla uczestników projektu, które miały na celu rozwinąć u uczestników zdolność kreatywnego myślenia, nauki poprzez platformy internetowe oraz umiejętność słuchania dźwięków najbliższego otoczenia. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wynieśli ze spotkań wiele nowych doświadczeń, znajomości i wspomnień.

Projektowi Szkoła z klasą 2.0 patronowały: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazeta Wyborcza oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Marcin Krakowiak, 1F