Rozpoczęcie roku szkolnego w towarzystwie olimpijczyków (09.2016)

Rozpoczęcie roku szkolnego w towarzystwie olimpijczyków (09.2016)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 uświetnili swoją obecnością Wiktor Chabel i jego dziewczyna Monika Ciaciuch.

Wiktor odniósł wielki sukces na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro! Absolwent naszego Collegium Gostomianum,  jeden z członków czwórki podwójnej, zajął wraz z osadą czwarte miejsce w wioślarstwie. Jest to pierwszy taki sukces naszego absolwenta w 400-letniej historii szkoły. Na igrzyskach startowali w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Mirosław Zientarski, Dariusz Radosz.

Wiktor Chabel ukończył nasze liceum w 2004 roku. Jego wychowawcą był prof. Marek Kwitek, aktualnie poseł na Sejm RP, a nauczycielami wychowania fizycznego prof. Mirosław Paweł Kukiełka i prof. Maciej Borowski.
Następnie  przeniósł się na studia do Krakowa, a stamtąd do Poznania, gdzie ukończył studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza na kierunku geologia. Tam też zaczęła się jego sportowa kariera. Obecnie reprezentuje poznański klub Posnania. Jego trenerem jest Maciej Hoffman.

Nasz wychowanek jest również złotym medalistą  Mistrzostw Świata w Belgradzie z 2008 roku oraz dwukrotnym  brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Wioślarstwie z 2009  i 2011 roku.

Również Monika Ciaciuch odniosła wielki sukces w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wywalczyła wraz z pozostałym składem osady brązowy medal w czwórce podwójnej w wioślarstwie. Jest również wicemistrzynią Europy w 2016 roku, brązową medalistką na mistrzostwach Europy z 2014 i 2015 roku oraz dwukrotną młodzieżową wicemistrzynią świata w czwórce podwójnej z 2013 i 2014 roku. Reprezentuje klub Lotto Bydgostia.

(pk)