Wizyta Dietera von Gostomskiego (09.2016)

Wizyta Dietera von Gostomskiego (09.2016)

Dieter von Gostomski, potomek fundatora Kolegium Jezuickiego Collegium Gostomianum, Hieronima Gostomskiego, zgodnie z wieloletnią już tradycją przyjechał do Sandomierza, aby 30.09.2016 r. osobiście wręczyć nagrody w Konkursie Językowym im. Gostomskich.

Wśród wyróżnionych uczennic i uczniów znaleźli się w tym roku: Weronika Bidas, Natalia Kolodziej, Iga Delegiewicz, Hubert Mondry, Klaudia Kwiecień, Piotr Paluch, Wiktor Sobol, Agata Juda, Weronika Bidas, Dominika Mazur i Klaudia Miller. Nagrodzeni otrzymali karty upominkowe empik-u o wartości 150 zł i 100 zł.

Podczas święta szkoły, w krótkiej przemowie do młodzieży gość nasz nawiązując do tematu pracy konkursowej przytoczył krótko problem równouprawnienia kobiet i mężczyzn, wymieniając przy okazji kobiety, które odniosły sukces i pełnią obecnie ważne funkcje państwowe.

Nasz gość aktywnie uczestniczył w zajęciach języka niemieckiego, spotykał się z nauczycielami a także uczestniczył w wycieczkach do Zamościa i Kazimierza Dolnego.

Przyjaciela Collegium Gostomianum będziemy gościć w naszej szkole do wtorku.

Z. Drobek

Wizyta D. Gostomskiego 2016 - z1 Wizyta D. Gostomskiego 2016 - z2