Maraton Pisania Listów Amnesty International (12.2016)

Maraton Pisania Listów Amnesty International (12.2016)

Kolejny raz uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji pisania listów w obronie osób niesłusznie skazanych i represjonowanych. Akcja jest organizowana na całym świecie przez Amnesty International przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku pisaliśmy listy do USA, Kanady, Peru, Turcji, Mali.

Nasz wynik to 1281 listów.

W naszej akcji uczestniczyli uczniowie I Gimnazjum w Sandomierzu na czele z Panią Katarzyną Wojciechowską i nauczycielami języka angielskiego (360 listów). Bardzo dużą pomoc w organizacji i synchronizacji całej akcji odegrała Pani Agnieszka Białousz. W naszej szkole listy pisali uczniowie (głównie klas 1D, 1F, 2A, 2C, 2F, 2E) oraz nauczyciele. Dziękujemy za okazaną pomoc sekretariatowi naszej szkoły oraz dyrektorowi K. Zielińskiemu.

Mamy nadzieję, że nasza akcja chociaż w części przyczyni się do pomocy osobom represjonowanym na całym świecie.

Waldemar Białousz – koordynator akcji