XVI Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2017)

XVI Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2017)

25 marca 2017 r. odbyła się XVI Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum. Wzięło w niej udział 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 33 uczniów ze szkół gimnazjalnych z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego.

Jury w składzie:

• Komisja nr 1: Robert Bednarz, Krystyna Chmielowiec, Bożena Myl-Ciszkiewicz;
  • Komisja nr 2: Renata Stawowy, Marta Borowska, Elżbieta Kownacka;
  • Komisja nr 3: Małgorzata Proć, Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, Aleksandra Pawłowska-Mazur.

– wyłoniło zwycięzców konkursu.

Tytuł Laureata zdobyli:

• Eliza Lasota – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach;
  • Oskar Juryś – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu;
  • Gabriela Markowicz – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Osobowości sceniczne:

• Jan Warych – Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu;
  • Małgorzata Wudz – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu;
  • Khrystyna Makohonenko – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu.

Wyróżnienia zdobyli:

• Gabriela Klocek – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach;
  • Natalia Orawiec – Zespół Szkół w Wilczycach;
  • Jakub Płaneta – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu;
  • Marta Jóźwik – Zespół Szkół w Gorzycach;
  • Wiktoria Złotek – Zespół Szkół w Gorzycach;
  • Weronika Chuda-Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu;
  • Anna Kiliańska – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu;
  • Kacper Burek – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Turniej Jednego Wiersza

W ramach XVI Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum odbył się Turniej Jednego Wiersza, w którym udział wzięło 26 osób.

W kategorii uczniowie gimnazjów laureatką została Dorota Chruściel z Zespołu Szkół w Lipniku.

Wyróżnienia w otrzymały:

• Weronika Beraś– Zespół Szkół w Lipniku;
  • Jolanta Chruściel – Zespół Szkół w Lipniku;
  • Natalia Sagan – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach;
  • Kamila Suska – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie.

W kategorii uczniowie szkół ponadgimnzjalnych laureatką została Weronika Chuda, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu.

Wyróżnienia otrzymali:

• Anna Klimczak – I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju;
  • Jakub Grzesik – II LO im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu;
  • Aleksandra Juszyńska – LO im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie;
  • Martyna Krępa – I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu;
  • Wiktoria Chmiel – I LO Collegium Gostomianum;
  • Marcin Krakowiak– I LO Collegium Gostomianum;
  • Bartosz Snopek – I LO Collegium Gostomianum.

Wszyscy uczestnicy konkursu i turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami oraz pucharami, które uroczyście wręczył Dyrektor I LO Collegium Gostomianum, Pan Krzysztof Zieliński.

Tradycyjnie na gości czekała "herbatka u Tadka", a uroczyste ogłoszenie i wręczenie nagród odbyło się w sali gimnastycznej. Spotkanie uświetnił występ uczennic: Sary Gaweł (1B) oraz Sylwii Śledź (3E).

Organizatorami XVI Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum byli: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska, uczniowie klasy 2F: Wiktoria Chmiel, Karolina Kowalska, Oskar Iwaszko, Łukasz Ciszkiewicz oraz uczeń klasy 1B, Maciej Gawroński.

Pragniemy przypomnieć, że osoby, które zdobyły tytuły laureata XVI Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza oraz Osobowości Scenicznej, otrzymają po 4 pkt. w rekrutacji do Collegium Gostomianum. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymają po 2 pkt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XVI Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza, opiekunom i nauczycielom uczniów. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy serdecznie za rok.