Wycieczka do Lublina (09.2017)

Wycieczka do Lublina (09.2017)

29 września 2017 r. odbyła się wycieczka szkolna do Lublina. Wzięły w niej udział klasy 1C i 1D wraz z opiekunami Panią Martą Dąbek oraz Panią Bożeną Myl-Ciszkiewicz. Kierownikiem wycieczki była Pani Barbara Sobieraj.

W trakcie wycieczki uczestniczyliśmy w XVI Lubelskim Festiwalu Nauki pod hasłem: "Nauka – pomiędzy tradycją a współczesnością". Klasa 1C wysłuchała wykładów: "Burze i tornada czyli potęga przyrody" i "Warsztaty modelowania 3D dla każdego", natomiast klasa 1D: "Widzialne niewidzialne – przyroda w mikroskopie elektronowym", "Kanibalizm seksualny u modliszek" oraz "Owady w gastronomii". Klasa 1D zapoznała się również z zasadami pisania prac olimpijskich z biologii.

Następnie zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny UMCS, gdzie mogliśmy podziwiać najpiękniejsze okazy roślin z całego świata. Piękna, słoneczna, choć nieco chłodna aura nie zniechęciła nas do spaceru i nie przeszkodziła nam w ognisku, które było świetną formą integracji.

Zwieńczeniem wyjazdu był spektakl francuskiego dramatopisarza Marca Foyeta pt. "Ludzie inteligentni" wystawiany w teatrze im. Juliusza Osterwy.