Wycieczka na Litwę (10.2017)

Wycieczka na Litwę (10.2017)

Uczniowie klas 2A i 3E pod opieką pań: Katarzyny Kapały-Głąb, Iwony Pacholec-Bryły, Renaty Stawowy w dniach 4-6. października 2017 r. zwiedzali Kowno, Troki i Wilno. Zobaczyli najważniejsze zabytki tych miast, zapoznając się z historią Litwy i Polski. Spacerowali śladami wybitnych Polaków, m.in.: Jana Pawła II, św. Faustyny, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Czesława Miłosza, Józefa Piłsudskiego. Odwiedzili tragiczne miejsce pamięci o Polakach i Żydach zamordowanych w czasie II wojny światowej w Ponarach. Wielkie wrażenie zrobiły: wizyty w Ostrej Bramie u cudownego wizerunku Maryi, w kościele z oryginalnym obrazem Miłosierdzia Bożego namalowanym według wizji św. Faustyny, zwiedzanie muzeum Adama Mickiewicza, cmentarza na Rossie, panorama Wilna z wieży telewizyjnej czy wzgórza Trzech Krzyży.

Ogromna wiedza, życzliwość i humor pań przewodniczek razem z pogodną, jesienną aurą wytworzyły atmosferę sprzyjającą integracji i nauce.

Renata Stawowy