"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…" (11.2017)

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…" (11.2017)

Czyli II cz. "Dziadów" w wykonaniu klasy 2A

10 listopada 2017 roku klasa 2A na lekcji języka polskiego, pod opieką pani profesor Renaty Stawowy, udała się do kaplicy znajdującej się w podziemiach naszej szkoły, aby uroczyście odczytać II cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza. Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiadały nasze koleżanki: Paulina Suter i Angelika Ziółkowska.

Kaplica została odpowiednio przygotowana. Zgaszono światła, a zapalono świece i kadzidełka, co pozwalało nam doskonale wczuć się w atmosferę przedstawionych wydarzeń. Część uczniów wcieliła się w postaci z dramatu: Guślarz – Jakub Cupisz, Starzec – Kamil Żyła, Widmo Złego Pana - Michał Florkiewicz, Józio i Rózia – Gabriela Szabat i Matusz Jackowski, Głos – Mateusz Nowaczek, Chór ptaków nocnych – Patrycja Gaweł, Żaneta Sado, Maria Mazur, Natalia Zacharska, Kruk – Patryk Krasa, Sowa – Paulina Suter, Zosia – Angelika Ziółkowska, Widmo – Kamil Kućma, Pasterka – Michalina Papka. Pozostała część klasy wraz z panią profesor pełniła rolę chóru. Przed rozpoczęciem obrzędu jeden z kolegów rozbawił całą klasę, pytając, jak ma odczytać swoją rolę. Z kolei inny zaskoczył zebranych, wczuwając się bardzo w swoją postać.

Podczas tego przedstawienia panowała atmosfera grozy, tajemniczości i zadumy. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne tego typu zajęcia.

Jan Kiełczewski (2A)

Zdjęcia (Aleksandra Lis – 2A) »»»