Koncert charytatywny (02.2018)

Koncert charytatywny (02.2018)

5 lutego 2018 roku wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na kolejną, dziesiątą już edycję koncertu charytatywnego organizowanego przez naszą szkołę. Tym razem pieniądze zebrane przez uczniów oraz z kiermaszu ciast zostały przeznaczone na pomoc dla naszej koleżanki, Karoliny Lasoty z klasy 1B.

Wspaniałym głosem urzekli nas: Kacper Pacholczak, Dominika Mazur, Kamila Papka, Emilia Lichocka, Alicja Śmielak, Wiktoria Oszczudłowska, Julia Maszczak, Oliwia Łukawska oraz Jakub Cupisz przy akompaniamencie perkusji, gitary basowej, elektrycznej i akustycznej oraz ukulele, na których zagrali Karol Bogdański, Kacper Miłek, Jakub Banasiak, Jakub Garnuszek i Jakub Gagat. Repertuar był tak samo zróżnicowany jak osoby, które go wykonywały, nie zabrakło polskiego i obcojęzycznego akcentu. Pierwszy raz na naszej scenie wystąpiły takie zespoły jak Non Omnis czy Art of Nothing.

Nie zabrakło także układu tanecznego, wykonanego przez: Łucję Fiuk, Aleksandrę Podeszwę, Natalię Jarosz, Julię Wąsik oraz Klaudię i Paulinę Krzelowskie. Pomimo tego, że koncert organizowany był przez naszą szkołę, na scenie wystąpiły osoby spoza Collegium, między innymi: Jakub Mazur, Antoni Walas, Karol Chmiel, Gabrysia Pyra, Wiktoria Nowakowska, Gabriela Majewska czy Kacper Siuś.

Podsumowując, na scenie zagościły duety, zespoły i soliści. Nad całym projektem czuwała Pani Profesor Bożena Myl-Ciszkiewicz, której bardzo dziękujemy za zaufanie i pozostawienie nam wolnej ręki w organizacji.

Nie można jednak zapomnieć o prowadzącym. Rok temu wyjątkowym prowadzącym był redaktor naczelny szkolnej gazetki "Spójnia" Marcin Krakowiak, który dziewiątą edycję koncertu prowadził z Dominiką Mazur. W tym roku Marcin oddał ten zaszczyt nam, trzem dziewczynom, które chciały spróbować jak to jest. Sądzimy, że poszło nam całkiem nieźle, chociaż niełatwo zastąpić taką osobowość.

Oliwia Feledyn, Olga Cieplińska, Ania Kiliańska

Zdjęcia (Marta Korzynek) »»»