Eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Geograficznej (03.2018)

Eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Geograficznej (03.2018)

10 lutego 2018 roku odbyły się eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowała grupa trojga uczniów: Weronika Kaczmarczyk z klasy 2B, Bartłomiej Koryciński z klasy 1B, Michał Rawski z klasy 1A.

Uczniowie zostali zakwalifikowani do udziału w eliminacjach okręgowych po przygotowaniu pracy naukowej na wybrany temat. nasi uczniowie wybrali temat: "Związek produkcji rolniczej z warunkami naturalnymi i glebami w gminie."

Eliminacje okręgowe składały się  z trzech pisemnych etapów, z których każdy obejmował pełny zakres podstawy programowej oraz zagadnienia znacznie wykraczające poza program szkolny. Naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego, ale zaprezentowali wysoki poziom i z pewnością spróbują swoich sił w kolejnym roku. Uczniowie otrzymali zaświadczenia udziału w zawodach okręgowych oraz nagrody książkowe a nauczyciele przygotowujący uczniów Pani Dorota Chyła i Krzysztof Zieliński, dyplomy za przygotowanie uczniów.

olimpiada geograficzna 1  olimpiada geograficzna 2  olimpiada geograficzna 3 olimpiada geograficzna 4