Marcowe "Labirynty wiedzy" (03.2018)

Marcowe "Labirynty wiedzy" (03.2018)

W środę 23 marca odbyło się kolejne już spotkanie naukowe z cyklu "Labirynty wiedzy".

Klasa 1D w tym dniu po kilku lekcjach w szkole udała się do Wydziału Zamiejscowego UJK w Sandomierzu na wykład dotyczący witamin ich roli w życiu człowieka oraz zasad ich suplementacji. Zajęcia odbywały się w ramach współpracy klasy akademickiej z w/w uczelnią.

Pan dr Wojciech Koch z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, z Wydziału Farmacji zapoznał nas z budową chemiczną witamin rozpuszczalnych w wodzie i w tłuszczach, objawami hipowitaminozy i hiperwitaminozy w przypadku niektórych z nich.

Kolejne spotkanie będzie miało charakter laboratorium chemicznego, takiego, w jakim uczestniczą studenci farmacji, biotechnologii czy też kosmetologii.

Samorząd 1D

Labirynty Wiedzy 1  Labirynty Wiedzy 2  Labirynty Wiedzy 3