Warsztaty tańca irlandzkiego (03.2018)

Wszystkie informacje o naszej szkole

Warsztaty tańca irlandzkiego (03.2018)

Damien Doherty, solista – rozpoczął naukę tańca w wieku 4 lat, kontynuując tym samym tradycję rodzinną; jego babcia Ita Cadwell była gwiazdą tradycyjnego tańca irlandzkiego. Tańcząc w wielu zespołach sięgnął po najwyższe trofea w Irlandii oraz na arenie międzynarodowej, aby ostatecznie znaleźć się w gronie 4 najbardziej utalentowanych tancerzy irlandzkich.

W 1998 roku Damien Doherty został zaproszony do współpracy przez mistrza i legendę tańca irlandzkiego Michaela Flatleya i wkrótce po tym został solistą najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show "Lord of the Dance". Najważniejsze przedstawienia, w których wziął udział to: "Feet of Flames" i "Celtic Tiger".

Po latach spędzonych w "Lord of the Dance" dołączył do drugiego najważniejszego show "Riverdance" i to tam postanowił związać się z tańcem już na zawsze – rozpoczął studia na wydziale sztuki w O'Shea School of Irish Dancing Dublin.

W swojej karierze tańczył i występował w wielu programach telewizyjnych oraz dla wielu znanych osobistości w ponad 40 krajach na 5 kontynentach.

To właśnie pan Damien Doherty prowadził warsztaty tańca irlandzkiego, które odbyły się 18 marca w naszej szkole. Z tej niepowtarzalnej szansy skorzystali uczniowie klas 1E, 2A, 2D i 2F. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prowadzącego i uczestników w ciągu niespełna 2 godzin udało się nie tylko opanować niełatwe, jak się okazało, podstawowe kroki jig, ale również przygotować krótki układ choreograficzny, który, chwilę później, został zaprezentowany publiczności zgromadzonej w Domu Katolickim na koncercie grupy Shannon, grającej oczywiście muzykę irlandzką.

Punktem kulminacyjnym warsztatów był jednak ekskluzywny popis wirtuozerii tanecznej w wykonaniu pana Damiena; mogliśmy podziwiać go w krótkim show, w którym zatańczył tap dance (step irlandzki) odziany w odpowiednie obuwie, służące do wybijania rytmu o podłoże.

Uczestnictwo uczniów naszej szkoły w warsztatach tańca irlandzkiego to jeden z elementów etapu promocji i upowszechniania programu Erasmus+ (finansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + i realizowanego w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej). W ramach tego programu nauczycielki języków obcych, Joanna Mróz i Agata Sobolewska, uczestniczyły w szkoleniach językowym i kulturowym w mieście Cork w Irlandii – kraju, którym nie można się nie zachwycić! Następny kontakt z Éire– w Dniu Języków Obcych.

Zdjęcia »»»