Patrycja Gaweł finalistką II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (03.2018)

W dniach 23-24 marca br. w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski, Akademię Sztuki Wojennej oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, a także uczestniczyli w spotkaniach z gen. Broni dr Sławomirem Wojciechowskim Dowódcą Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych, prof. dr hab. Bolesławem Balcerowiczem Uniwersytet Warszawski, prof. dr hab. Stanisławem Koziejem byłym Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Po tych spotkaniach uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzali Muzeum Warszawy. Drugiego dnia zawodów odbył się quiz, w którym o nagrody rzeczowe rywalizowało 12 uczestników, którzy otrzymali najwyższe notowania podczas testu. Odpowiedziom przysłuchiwała się publiczność, a jury stanowili najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki w zakresie problematyki obronności.

W etapie centralnym wzięło udział 160 osób z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Gaweł uczennica klasy 2A, która uzyskała tytuł Finalistki etapu centralnego OWoBiO.

Nauczyciel opiekun Zbigniew Majewski

Olipiada 1  Olipiada 2  Olipiada 3 Olipiada 4