Wycieczka edukacyjna w ramach cyklu "Labirynty Wiedzy" (04.2018)

Wycieczka edukacyjna w ramach cyklu "Labirynty Wiedzy" (04.2018)

W środę 4 kwietnia br. klasa 1E pod opieką Pani Joanny Mróz, udała się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu – na kierunek Pielęgniarstwo. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie, który miał na celu przybliżenie im definicji pojęcia pielęgniarstwa a także jego historię. Następnie zaciekawieni uczniowie chętnie brali udział w zajęciach praktycznych, przygotowanych przez studentki tego kierunku. Przedstawiono im elementy sprzętu medycznego, którego używają na co dzień. Pokazano m.in. jak prawidłowo wykonać pobieranie krwi i resuscytację krążeniowo-oddechową. Każdy z uczniów mógł poćwiczyć wykonywanie zastrzyków domięśniowych na fantomie – odbiło się to dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Warsztaty odbywały się w związku ze współpracą klas ID i IE ILO Collegium Gostomianum z wyższymi uczelniami.