Promocja książki o Stefanie Żeromskim (05.2018)

Promocja książki o Stefanie Żeromskim (05.2018)

Promocja książki Z. J. Adamczyka "Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego" w sandomierskim zamku

Promocja książki o Stefanie  Żeromskim – plakat10 maja 2018 roku grupa uczniów kl. 2A z paniami Renatą Stawowy i Krystyną Chmielowiec uczestniczyła w promocji nowej książki prof. dr. hab. Zdzisława Jerzego Adamczyka pt. "Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego". Odbyła się ona w baszcie widokowej sandomierskiego zamku. Pan Profesor opowiadał o swojej wieloletniej pracy przy redakcji kolejnych tomów "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego, zwłaszcza listów, która stoi u genezy tej książki. Autor natrafił na wiele dokumentów, dotychczas nieznanych, które w nowym świetle stawiają ostatnie lata życia Stefana Żeromskiego. Spotkanie połączone było ze sprzedażą książki i możliwością uzyskania dedykacji autora. My także zakupiliśmy książkę do naszej biblioteki szkolnej i uzyskaliśmy wpis Pana Profesora. Zachęcamy do czytania!

Promocja książki o Stefanie Żeromskim 1 Promocja książki o Stefanie Żeromskim 2