Nasz przedstawiciel w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego (06.2018)

16 maja 2018 r. Kancelaria Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oficjalnie zatwierdziła listę 35 młodych radnych z całego regionu, w tym Jakuba Szostka – ucznia reprezentującego naszą szkołę, jedynego radnego z Sandomierza. 25 maja 2018 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach nominowani radni brali udział w warsztatach integracyjno-edukacyjnych, podczas których rozmawiali o pracy sejmiku, o tym co chcieliby zmienić w województwie oraz omawiali kalendarz sesji i spotkań. Warsztaty prowadziła Świętokrzyska Rzecznik Młodzieży – Barbara Zamożniewicz. W warsztatach uczestniczyli goście: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk.

5 czerwca 2018 r. odbyła się uroczysta gala 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego, której gościem honorowym był były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski, odznaczony tego dnia Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego wraz z 9 innymi zasłużonymi dla regionu. Na galę przybyły również delegacje zagraniczne z Węgier i Ukrainy. Gościli także: prezydent Kielc – Wojciech Lubawski, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego – Marek Mazur, przedstawiciele duchowni Diecezji Kieleckiej, parlamentarzyści i inni zaproszeni. Podczas imprezy przyznawano nagrody za zasługi dla Województwa Świętokrzyskiego, nagrodzono również młodzież biorącą udział w konkursie na temat regionu. Galę zwieńczono uroczystym zaprzysiężeniem młodzieżowego sejmiku. Przed naszym reprezentantem ciężka praca na rzecz młodzieży naszego regionu, dlatego w związku z tą nominacją życzymy mu dużo siły i wytrwałości.