Drużyna siatkówki I LO wśród najlepszych (06.2018)

Drużyna siatkówki I LO wśród najlepszych (06.2018)

W dniach 08-09 czerwca 2018 r. na hali Solnego Miasta w Wieliczce odbył się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z Kalisza, Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Polic, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Bydgoszczy, Łańcuta, Łodzi, Płońska, Gdańska oraz Sandomierza.

Przez cały piątek oraz sobotę do południa odbywały się mecze eliminacyjne w dwóch grupach, grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Następnie została rozegrana runda finałowa, która zakończyła się o godzinie 19.30. W sumie każda z drużyn rozegrała 7 meczy.

Nasza drużyna zajęła ostatecznie, po bardzo dobrej grze, XI miejsce w Polsce.

Nawiązała walkę z najlepszymi drużynami w kraju i została bardzo dobrze oceniona przez wszystkich uczestników turnieju. Jest to największy sportowy sukces naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Skład drużyny:

• Joanna Osowska
  • Gabriela Przypkowska
  • Aleksandra Ciszkiewicz
  • Aleksandra Sulik
  • Lucyna Stąpór
  • Wioletta Kolatorowicz
  • Anna Mazur
  • Diana Stopczyńska
  • Julia Węgrzynowska
  • Patrycja Kędziora

Dziękujemy Starostwu powiatowemu w Sandomierzu za wsparcie finansowe. Dziękujemy MUKS 5 w Sandomierzu oraz ULKS w Chobrzanach za owocną współpracę. Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Opiekun: Mirosław Paweł Kukiełka